Média: Merkelová před setkáním s Trumpem prostudovala jeho téze v Playboy

Německá kancléřka Angela Merkelová před setkáním s americkým prezidentem Donaldem Trumpem přečetla jeho interview pro časopis Playboy, uvádějí noviny The Independent.

Jak sdělili novinářům vysoce postavení němečtí úředníci, kancléřka se svědomitě připravovala k tomuto setkání, a proto prostudovala mnoho vystoupení a interview amerického prezidenta, včetně toho, které poskytl v roce 1990 časopisu Playboy. V něm Trump vyznačil některé politické téze, jejichž část se pokouší realizovat, píší noviny.

Kromě toho Merkelová zanalyzovala Trumpovo chování během setkání s jinými světovými vládními představiteli — premiéry Velké Británie, Kanady a Japonska Theresou Mayovou, Justinem Trudeau a Šinzó Abe.

Setkání německé kancléřky a amerického prezidenta se konala 17.března ve Washingtonu. Během fotografování v Bílém domě došlo k malé kuriozitě. Novináři požádali politiky, aby si podali ruce, ale Trump ignoroval žádost a nijak nereagoval ani na otázku Merkelové, jestli jí podá ruku. Později v Bílém domě vysvětlili, že prezident prostě neslyšel otázku.

Není zde článek celý?