Na MZV RF reagovali na slova Tillersona o „ruské agresi“

Výroky amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona o „ruské agresi“ vyvolávají rozpaky, stojí ve zprávě zveřejněné na webu ruského ministerstva zahraničí.

Dříve Tillerson nečekaně vystoupil před novináři v předvečer setkání ministrů zahraničí členských zemí NATO a prohlásil, že aliance plánuje projednat opatření, která NATO přijímá v reakci na „ruskou agresi.“

Na ruském MZV uvedli, že jednotícím prvkem ministrů zahraničí NATO, jak vyplývá z komentářů, je „mýtus o ‚ruské hrozbě,‘ pomluvy o ‚ruské agresi‘ a nekončící zaklínadla o tom, že je jí nutné ‚kolektivně vzdorovat‘.“

„Výroky amerického ministra zahraničí R. Tillersona vyvolávají rozpaky. Bohužel musíme konstatovat, že takové hodnocení situace bylo zveřejněno v následující den po zasedání Rady Rusko-NATO na úrovni stálých zástupců, kde, jak uznal J. Stoltenberg, ‚v otevřeném a konstruktivním prostředí‘ došlo k obsáhlé diskuzi o širokém spektru otázek,“ stojí v prohlášení ruského MZV.

Na ministerstvu rovněž uvedli, že NATO dává přednost svým ideologickým dogmatům před opravdovou prací v zájmu řešení globálních problémů.

Není zde článek celý?