Peskov informoval o antikorupčních zákonodárných iniciativách

Proces rozpracování nových antikorupčních zákonodárných iniciativ probíhá v Rusku neustále, není to jednorázová akce, řekl novinářům tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov.

Prezident RF Vladimir Putin ve svém včerejším vystoupení na Mezinárodním arktickém fóru v Archangelsku podotkl, že Rusko důsledně bojuje proti korupci a pokládá ji za vážný problém jak pro RF, tak i pro jiné země. Dodal, že vystupuje pro to, aby byly otázky boje s korupcí stále ve středu pozornosti veřejnosti, a podotkl, že vždy kladně bere pozornost veřejnosti k těmto problémům.

„Co se týče iniciativ v oblasti boje s korupcí, nejednou jsme podotýkali, že je to stálý proces, nejsou to jednorázové akce, ale stálý proces a dost pravidelná praxe. Objevují se stále nové zákonodárné iniciativy a také právní iniciativy, pokud jde o práci speciálních orgánů, kontrolních orgánů. Tyto iniciativy se vytyčují dost pravidelně a často“, řekl Peskov, kdy odpovídal na otázku novináře, jestli budou v nejbližší době předloženy nějaké nové návrhy v této oblasti.

Není zde článek celý?