V DLR uvedli, čím je blokáda Donbasu nebezpečná pro Kyjev

Dopravní blokáda Donbasu může vést ke zvýšení tarifů za bydlení a komunální služby na území, nacházejícím se pod kontrolou Kyjeva, domnívá se Darja Morozovová, ombudsmanka jednostranně vyhlášené Doněcké lidové republiky .

Před tím Rada národní bezpečnosti a obrany (RNBO) schválila návrh ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o zavedení od 15.března úplné nákladní dopravní blokády území Donbasu, nacházejícího se pod kontrolou Kyjeva. Toto rozhodnutí bude platit, dokud se podniky v jednostranně vyhlášených lidových republikách Doněcké a Luganské nevrátí pod ukrajinskou jurisdikci.

„Taková ultimativní opatření způsobí ztráty a problémy v zásobování elektrickou energií, což ovlivní materiální úroveň ukrajinských obyvatel. Blokáda Donbasu bude mít za následek i tak kosmicé zvýšení cen za bydlení a komunální služby“, řekla Morozovová novinářům.

V DLR už před tím řekli, že blokáda je v rozporu s minskými dohodami. MZV RF v souvislosti s dopravní blokádou vyzvalo Kyjev, aby nepřivedl situaci do humantární katastrofy.

Není zde článek celý?