Asad nevyloučil, že stoupne-li v SAR počet teroristů, bude potřebná pomoc RF „na zemi“

Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že dnes neexistuje potřeba ruských pozemních vojsk v jeho zemi, akce ruského letectva jsou účinné a dostačující. Zároveň nevyloučil, že v případě značného zvýšení v Sýrii počtu teroristů z celého světa může být potřebná ruská vojenská pomoc „na zemi.“

„Ruské vojenské letectvo bylo v posledním roku a půl velmi účinné a efektivní v pomoci syrské armádě a všichni vědí, že od té doby, co byla v roce 2015 zahájena tato pomoc, poměr sil se změnil, dokázali jsme dobýt zpět Palmýru, Aleppo a mnoho dalších oblastí, dokázali jsme ubránit Hamá, dokázali jsme odrazit mohutnou a dobře organizovanou ofenzívu,“ řekl syrský lídr v interview pro Sputnik.

„Možná v budoucnu, změní-li naši nepřátelé a jejich stoupenci, jejich teroristé, jejich lidé svoji strategii a pozvou větší počet teroristů z celého světa, takže to budou celé armády teroristů, pak to (pomoc pozemních jednotek — red.) můžeme potřebovat, ale dnes to nepovažuji za nutné. To, co bylo uděláno, je dobře a stačí,“ zdůraznil Asad.

Není zde článek celý?