Damašek má údaje o plánech Ammánu vyslat do Sýrie vojska na základě dohody s USA – Asad

Syrský prezident Bašár Asad řekl, že Damašek má informace o plánech Jordánska vyslat na jih Sýrie vojska na základě dohody s USA.

V odpovědi na otázku Sputniku, jestli má syrská vláda informace o plánech Jordánska vyslat vojska do Sýrie při koordinaci s USA pod záminkou boje proti Islámskému státu (skupina, zakázaná v RF), syrský prezident řekl, že takové údaje skutečně mají, a to „nejen z médií, ale z různých zdrojů“.

„Máme takové informace, ale v každém případě Jordánsko spadalo do amerických plánů od samého počátku války v Sýrii. Ať se jim to líbí nebo ne, musí se podřídit americkým příkazům. Jordánsko v žádném případě není nezávislou zemí; co budou chtít Američané, to se stane, a proto, jestliže Američané chtějí využít severní část Jordánska proti Sýrii, tak ji využjí.

Takže problém není v Jordánsku, my nehodnotíme Jordánsko jako stát, díváme se na Jordánsko v tomto případě jako na území, protože USA určují plány, určují hráče a ty, kteří podporují všechny iniciativy Jordánska týkající se Sýrie, množství teroristů, přicházejících z Jordánska a samozřejmě z Turecka od prvního dne války“, řekl Asad.

Není zde článek celý?