Demonstranti z Kliniky si stěžují, že jim nepatří, co si zabrali. Dojemné

Na pražském náměstí Míru se dnes sešlo asi 300 lidí, kteří společně sdílejí zajímavý názor. Podle nich si můžete zabrat cizí majetek, a když najdete dostatečný počet těch, komu se vaše tamní činnost líbí, je to v pořádku. To je opravdu pozoruhodné.

Klinikáři místo zabírají již několik měsíců nelegálně. Mají pocit, že pokud si tam dělají jazykové kurzy nebo školku, je to skvělé. A ano – to je jistě chvályhodná činnost, ovšem provozovat se dá pouze v budově, kterou mají aktivisté legálně pronajatou (případně jim patří). A tak to s Autonomním centrem Klinika opravdu není.

Zejména mladí lidé na demonstraci dávali najevo jakýsi pocit, že oni nejlépe vědí, co dělat s veřejným prostorem. O něco bezpečnější než poslouchání lidí, kteří si v cizím domě hrají na disidenty, je ale rozhodnutí zvolených osob.

Transparent „Feminismus do každého baráku“ už jen dokresluje naprosto směšné snahy někoho pasovat se na zastánce práv, o která kromě něho samotného nikdo nestojí. Osobně doufám, že propříště se bude demonstrovat spíše za dodržování zákonů a že se podle toho také v otázce Kliniky zachovají úřady, případně orgány činné v trestním řízení. Už je načase.

Není zde článek celý?