Dva vojáci USA byli propuštěni po zveřejnění fotek nahých kolegyň

Dva američtí vojáci byli propuštění, dalších více jak 20 je vyšetřováno v souvislosti se skandálem se zveřejněnými fotkami nahých žen pěšáků na internetu, uvádí agentura Associated Press.

Podle informací agentury dva propuštění vojáci americké armády negativně okomentovali fotku jedné z žen. Uvádí se, že tento administrativní trest je první od začátku vyšetřování.

„Všechny akce na sociálních sítích, které urážejí ženy z námořní pěchoty nebo jakéhokoliv jiného člena, nejsou příkladem dobrého pořádku a disciplíny, a nyní probíhá soudní proces, který by to měl dokázat,“ cituje agentura slova generála Glena Wolterse.

Dříve se uvádělo, že Pentagon vyšetřuje zprávy o zveřejnění americkými vojáky fotografií nahých dívek z Námořní pěchoty USA na sociální sítí Facebook. Fotografie byly zveřejněny na stránce s názvem United Marines, ve skupině jsou muži, kteří absolvují výcvik a slouží v Námořní pěchotě, sanitáři letectva USA, a také vojáci z Královské námořní pěchoty Velké Británie.

Hlava Pentagonu James Mattis oznámil, že američtí vojáci, kteří jsou zapleteni do zveřejnění fotografií nahých kolegyň, jsou vinni z „nehorázného narušení základních hodnot“ a slíbil úplné vyšetření incidentu.

Není zde článek celý?