Fox News propustila žurnalistu, který urazil Putina

Společnost 21 Century Fox, které patří televize Fox News, oznámila, že propustila moderátora a politického komentátora Billa O’Reillyho, který už dříve prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin je „vrah“.

„Společnost a Bill O’Reilly se dohodli, že se do televize Fox News nevrátí,“ praví se ve zprávě.

Příčinou žurnalistova propuštění se staly soudní žaloby na O’Reillyho, kterého obviňovali ze sexuálního obtěžování. Fox News byla konec konců nucena zaplatit 13 milionů dolarů a sponzoři pořadu, jehož moderátorem byl O’Reilly, začali rušit smlouvy na rozmístění reklamy.

Kromě toho se v únoru stal Bill O’Reilly objektem dalšího skandálu. Během interview s americkým prezidentem Donaldem Trumpem připomněl televizní moderátor obvinění, které Západ vznáší vůči Moskvě, a o Putinovi řekl, že je „vrah“.

„Co myslíte? Copak je naše země takové neviňátko?“ reagoval na tato slova šéf Bílého domu.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že novinářova slova jsou nepřijatelná, a zdůraznil, že Kreml očekává omluvu.

O’Reilly měl ve Fox News od roku 1996 svůj vlastní pořad pod názvem Faktor O’Reillyho a byl tváří televize. Dobře se znal s bývalým prezidentem Fox News Rogerem Ailesem, který byl v roce 2016 rovněž propuštěn kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování.

Není zde článek celý?