FSB zamezila velký kanál pašování zbraní z EU a Ukrajiny

V Rusku byl zamezen velký kanál pašování zbraní a výbušnin z EU a Ukrajiny, trestní stíhání bylo zahájeno hned proti 54 lidem, kterým bylo zabaveno více než 230 kusů střelných zbraní a 21 kg výbušnin, informovala v pondělí Federální bezpečnostní služba RF (FSB).

FSB spolu s MV RF zamezila protizákonnou činnost meziregionální skupiny napojené na organizaci kanálu dodávek zbraní ze zemí EU a Ukrajiny do RF. V 24 subjektech RF byly uskutečněny vyšetřovací úkony vůči 54 odhaleným a zaregistrovaným členům uvedené skupiny,“ praví se v zprávě pro tisk.

Kolik pašeráků bylo zadrženo a vzato do vazby, se v zprávě neuvádí.

Během speciální operace bylo zabaveno více než 230 kusů zbraní, bojových a předělaných a „připravených na obnovení bojových vlastností“ (jde zejména o zbraně z dob Velké vlastenecké války): 18 kulometů, 43 samopalů, 29 pistolí-kulometů, 45 karabin, automatických a jiných pušek, 97 pistolí a revolverů.

Mezi jiným bylo zabaveno letecké dělo z dob Velké vlastenecké války, přes 16 tisíc kusů munice, 15 střepinových granátů, přes 21 kg výbušnin a narkotických látek a rovněž padělané formuláře povolení ke koupi střelných zbraní. Byly zavřeny tři ilegální dílny.

V současné chvíli pokračují „opatření na zamezení kanálů dodávek (zbraní) ze zahraničí.“ Probíhá vyšetřování.

Není zde článek celý?