Fyzioterapeut Kolář opouští Babiše. Své centrum přesune k Pentě

Hnutí ANO s největší pravděpodobností již nebude příští politické úspěchy slavit v Centru pohybové medicíny, jako dosud. Sídlo kliniky známého fyzioterapeuta Pavla Koláře, se totiž po dohodě se skupinou Penta přesune do areálu bývalé pražské továrny Walter. Andrej Babiš tak přijde o další známou tvář, kterou se rád zaštiťoval, ačkoliv Kolář dlouhodobě říká, že nesouhlasí s Babišovými politickými názory a ambicemi.

Pražská Waltrovka získá v Centru pohybové medicíny významnou kliniku, ve které se často léčí například známí sportovci nebo osobnosti kulturního života. Penta zároveň ukáže Babišovi, že s ním dokáže hrát politicko-podnikatelskou hru. Kolář svůj odchod z Chodova komentuje zdrženlivě. „Připravuji si prostory v Jinonicích. Důvod je, že to je větší prostor a poblíž metra,“ řekl profesor deníku E15.

Podrobnosti o prostoru sdělil mluvčí Penty Ivo Mravinac. „Jedná se o tři patra a část podzemí jediné památkově chráněné budovy v celém areálu,“ řekl. Podle E15 se jedná o 2700 metrů čtverečních v památkově chráněné budově Waltrovky v Jinonicích, která nyní prochází rekonstrukcí.

Podle Koláře se však nemusí jednat o definitivní stěhování. „Jedna z variant je, že by část zůstala na Chodově, pacientů je opravdu hodně,“ přiznal fyzioterapeut s tím, že Babišovi ještě výpověď nedal. Penta však má o Kolářovu kliniku velký zájem. „Walter bude pro něj uzpůsobený přesně na míru, celý projekt přestavby se pro profesora Koláře znovu připravil,“ potvrdil Mravinac.

Není zde článek celý?