Hrojsman navrhl, aby Rusku dali místo peněz za plyn Tymošenkovou

Premiér Ukrajiny Volodymyr Hrojsman navrhl, aby v případě, že Ukrajina prohraje ve Stockholmské arbitráži ve věci plynu, předali Rusku jako náhradu škody bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou, která v roce 2009 podepsala plynové kontrakty, které jsou předmětem sporu.

Gazprom očekává rozhodnutí Stockholmské arbitráže v soudním procesu o dodávkách plynu Ukrajině do 30. dubna, ve věci o tranzitu plynu přes Ukrajinu do 30. června, uvádělo se dříve ve zprávě ruské společnosti.

Hrojsman podotkl, že považuje právní pozici Ukrajiny u Stockholmského soudu ve věci plynu za dostatečně silnou, nepředpovídal však možné verdikty soudu.

„Jestliže vyhrajeme, spravedlnost vůči Ukrajině bude obnovena. Jestliže, Bože chraň, bude rozhodnutí soudu jiné, tak desítky miliard dolarů, které nemohou být Ukrajině předloženy, jsou z mého pohledu, následkem podepsání kontraktu Tymošenkovou… Budeme muset předat Tymošenkovou místo peněz, když to podepsala, tak ať za to odpovídá, proč by za to měli platit všichni ukrajinští občané,“ řekl v úterý na tiskové konferenci.

Není zde článek celý?