Křižník Varjag Tichomořské flotily se vydal na dalekou oceánskou výpravu

Vlajková loď Tichomořské flotily křižník Varjag se vydal z Vladivostoku na dalekou oceánskou výpravu, oznámil v sobotu novinářům ředitel oddělení informačního zajištění tiskového úřadu Východního vojenského okruhu pro Tichomořskou flotilu Vladimir Matvějev.

„Výprava vlajkové lodi Tichomořské flotily probíhá v souladu s plánem mezinárodní vojenské spolupráce Ozbrojených sil Ruské federace a bude trvat více jak dva měsíce. Během daleké plavby loď provede sedm neoficiálních návštěv a obchodních zastávek v přístavech jiných států. Hlavním cílem plavby je demonstrace vlajky ruského námořnictva v asijsko-tichomořském regionu a další rozvoj vojenské a námořní spolupráce se zeměmi regionu,“ uvedl Matvějev.

Podle něj příprava lodě k daleké plavbě zahrnovala dlouhou a tvrdou práci posádky, která absolvovala úplný cyklus přípravy na základně a polygonech bojové přípravy Tichomořské flotily v Japonském moři.

„V průběhu několika dnů na lodi pracovala komise složená z představitelů štábu Tichomořské flotily a Hlavního štábu vojenského námořnictva Ruska, která kontrolovala připravenost lodi a posádky na dalekou oceánskou plavbu,“ dodal Matvějev.

Není zde článek celý?