Lavrov označil prohlášení médií o spojení mezi výbuchem v Petrohradě a Sýrií za cynická

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov označil prohlášení některých médií o tom, že výbuch v petrohradském metru je pomstou za akce Ruska v Sýrii, za cynická a podlá.

„Pokud jde… o úvahy, úsudky některých médií o tom, že teroristický čin je pomstou Rusku za naši politiku v Sýrii, ty jsou cynické a podlé. Podobná tvrzení se zřejmě ani nebudu snažit nějak charakterizovat,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci věnované výsledkům jednání se šéfem kyrgyzské diplomacie Erlanem Abdyldajevem.

Podle slov ruského ministra je „smutné to, že se nejedná jen prostě o nějaký výmysl médií, podobné myšlenky vyslovovali na veřejnosti i někteří činitelé, mimo jiné představitelé Pentagonu v době Obamovy administrativy, když nám předpovídali, že když jste přišli do Sýrie pomáhat Asadově vládě, pak můžete počítat s novými rakvemi, které budou proudit do Ruska s těly vašich vojáků“.

„Myslím si, že něco takového je vůbec nehodné politiků. A počítám s tím, že za současné situace, kdy terorismus ohrožuje všechny země bez výjimky, podobné dvojí normy zmizí a že politici se budou v tomto smyslu chovat zodpovědně,“ zdůraznil Lavrov.

Kromě toho vyslovil naději, že i média přitom projeví „maximální odpovědnost“, protože v současné době je „takový zodpovědný přístup aktuální tak, jako dosud nikdy“.

Není zde článek celý?