Lavrov: RF požádá, aby byla odhalena pravda o rozhodnutí USA zaútočit v Sýrii

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov prohlásil, že ruská strana požádá, aby byla odhalena pravda o tom, jak přijímal Washington rozhodnutí zasadit údery v Sýrii.

V noci na pátek prezident USA Donald Trump oznámil, že rozkázal zasadit raketový úder po letišti v Sýrii, z něhož byl údajně uskutečněn chemický útok. Pentagon prohlásil, že cílem raketového útoku bylo letiště Šajrat v provincii Homs. Bylo oznámeno, že úder byl zasazen pomocí raket s plochou dráhou letu dislokovaných na lodích amerického vojenského námořnictva. Podle informace Pentagonu bylo vystřeleno celkem 59 raket.

Lavrov připomenul, že pravda o operaci v Iráku byla odhalena po více než 10 letech. „Po více než 10 letech tehdejší premiér Velké Británie Tony Blair uznal, že švindlovali a uváděli všechny v omyl“, řekl v průběhu tiskové konference v Taškentu.

„Nevím, kdy se dozvíme pravdy o tom, jak se přijímala rozhodnutí o zasazení úderů po Sýrii za této situace, ale myslím si, že je třeba samozřejmě o celou tu pravdu žádat, a budeme to dělat“, dodal ministr.

Není zde článek celý?