Lavrov zpochybnil adekvátnost Turčynova

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov zpochybnil adekvátnost šéfa Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksandra Turčynova, který prohlásil, že ukrajinští vojáci musejí „postupovat na východ“.

Před časem tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksandr Turčynov řekl, že ukrajinští vojáci v Donbasu musí „metr po metru, kilometr po kilometru postupovat na východ“, „hlavně neminout hranici“.

„Stálé pochyby o adekvátnosti ukrajinských politiků mám už dávno. Není to zdaleka první podobný výrok, před panem Turčynovem použili této výhrůžné a výbojné rétoriky také prezident (Ukrajiny Petro) Porošenko, (předseda Nejvyšší rady Andrij) Parubij a jiní činitelé. To znamená, že ukrajinská strana, ukrajinské vedení nechce plnit minské dohody dokonce v části, která se týká bezpečnostních problémů. Připomenu, že bezpečnostní problémy označuje Porošenko za hlavní součást minských dohod, a dokud nebudou tyto problémy vyřešeny, odmítá projednávat politické procesy“, řekl Lavrov na tiskové konferenci.

Turčynovova prohlášení podle jeho slov znamenají, že Kyjev odmítá plnit tu část minských dohod, která se týká otázek bezpečnosti, a kterou pokládá ukrajinská strana za prioritní.

Není zde článek celý?