Litevská cvičení proti „zeleným mužíčkům“ skončila nezdarem

Nezdarem skončila neohlášená cvičení boje proti diverzantům, kterých účastnilo přes 700 policistů: ani jeden obyvatel města, kde se konala, ani nezavolal do nouzového střediska, když potkal na ulici neznámé osoby v neoznačených vojenských uniformách.

Podle scénáře cvičení, jež nařídil litevský ministr vnitra Eimutis Misiunas, tajné služby vůči Litvě nepřátelských států, překročily státní hranici a snažily se obsadit pohraniční přechod a četnictvo ve městě Šalčininkai.

„Došlo k imitaci invaze zelených mužíčků na území Litvy a výsadku z vlaku. Inspektoři byli nepřipraveni a situace nevyhodnotili správně. Vesty nebyly správné, zbraně a taktika inspektorů rovněž nebyly na vysoké úrovni,“ řekl Misiunas novinářům po ukončení cvičení.

Podle jeho slov během cvičení kolem 30 domnělých diverzantů obsadilo četnictvo ve Šalčininkai. Během útoku se diverzantům podařilo „zabít“ několik policistů. Při střetu s lidmi v neoznačených uniformách ani jeden obyvatel města nekontaktoval středisko nouzové pomoci.

Litevský ministr vnitra slíbil, že bude i nadále provádět neohlášená cvičení. Výsledky cvičení budou oznámeny po projednání hlášení ředitelů tajných služeb.

Není zde článek celý?