Macron slíbil, že donutí Putina, aby ho uznával

Francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron slíbil, že v případě vítězství ve volbách „donutí Putina“ jej uznávat. Politik to řekl v rozhovoru pro Jeune Afrique

Podle Macrona může dosáhnout toho, aby se se Putin „k němu choval s respektem“ díky tomu, že on Rusku „nic nedluží“. Bývalý ministr ekonomiky oznámil, že během předvolební kampaně proběhly „nepřijatelné případy vměšování“.

Francouzský politik má v případě svého vítězství v úmyslu oznámit Putinovi, že je připraven k dialogu ohledně regulace konfliktů v Sýrii a na Ukrajině. Podle něj v případě, kdy „Rusko splní své závazky“ on společně s vedením Německa bude postupně rušit ekonomické sankce a rozvíjet politické a ekonomické partnerství Evropské unie a Ruska.

Macron podotkl, že Rusko je „země s velkým národem, kulturou a historií“ a připomněl, že Paříž a Moskva často vystupovaly jako spojenci. Společně s tím podle něj neexistují žádné důvody, aby bylo „Rusku dovoleno jednat v rozporu s mezinárodním právem“.

Macron dříve prohlašoval, že považuje za nutné vést dialog s Ruskem, ale zároveň ho „netrpět“. Podle něj je řada jeho soupeřů ve volbách, Marine Le Penová, Francois Fillon a Jean-Luc Mélenchon, „oslněna Vladimirem Putinem“.

Není zde článek celý?