Média: Hotel v Hamburku odmítl ubytovat Trumpovu delegaci

Hotel třídy LUX Čtyři roční doby v Hamburku odmítl ubytovat delegaci amerického prezidenta Donalda Trumpa, příčina se neuvádí, informuje v pondělí list Hambyrger Abendblatt. Trump se chystá do Hamburku na summit G20, který se bude konat ve dnech 7. a 8. července.

Informuje se o tom, že v prosinci roku 2016, kdy se konala schůzka šéfů diplomacií zemí OBSE, si vybral právě tento hotel ministr zahraničí USA John Kerry a byl velice spokojen. Podle informace německého listu, který se odvolává na zdroje mezi organizátory této akce, může Trump „z bezpečnostních důvodů“ přenocovat v Berlíně. Hosté takové úrovně se zpravidla ubytovávají v hotelu Adlon u Braniborské brány, nedaleko americké ambasády. Berlínský hotel ale prozatím nedostal z Washingtonu žádnou žádost o ubytování. Zdroje na policii přitom hovoří o tom, že všichni lídři států, které se účastní hamburského summitu, budou ubytování v centru hanzovního města.

Kromě americké delegace si zatím nevybrala místo ještě jedna — ruská. Jak píše německý list, Rusové byli během schůzky ministrů zahraničí zemí OBSE ubytováni v hotelu Atlantik. Kde se zástupci Moskvy ubytují tentokrát, není zatím známo.

Informuje se rovněž o tom, že pro summit je celkem potřeba zajistit asi 9 tisíc hotelových pokojů, a poptávka po pokojích kategorie pět hvězd je v současné době v Hamburku vyšší než nabídka.

Není zde článek celý?