Média se dozvěděla o tom, že Merkelová předala Britům materiály o Putinovi

Německá kancléřka Angela Merkelová předala britským tajným službám složku materiálů na prezidenta RF Vladimíra Putina, shromážděných německou rozvědkou. Informuje o tom časopis Focus.

Časopis se odvolává na své zdroje v německých tajných službách a tvrdí, že v říjnu 2015 Merkelová navštívila oficiální předměstskou rezidenci britského premiéra Davida Camerona — statek Checkers.

Tam se kancléřka setkala s vedením britské rozvědky a kontrarozvědky, MI6 a MI5 — Alexem Youngerem a Andrew Parkerem. Během rozhovoru upozornili Merkelovou na možné teroristické útoky v Německu. Ta jim na oplátku předala složku na ruského prezidenta Vladimíra Putina a analogické materiály o situaci v Krymu.

Časopis uvádí, že Merkelová oficiálně neinformovala o své cestě vedení německých tajných služeb, což vyvolalo nespokojenost pracovníků Federální výzvědné služby a Federální služby ochrany Ústavy SRN. Kromě toho, podle údajů Focusu, Merkelová neinformovala německou rozvědku a kontrarozvědku ani o tom, že předala informace Britům.

Není zde článek celý?