Medveděv pohrozil USA: Dnešní akce je na pokraji vojenského střetu s Ruskem

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes označil americký útok na základnu syrské armády nedaleko Homsu za akci, která byla „na hraně“ vojenského střetu s Ruskem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Podle Medveděva prezident Donald Trump tak demonstroval svou nesamostatnost a závislost na americkém establishmentu.

„Trump dnes ukázal, že bude tvrdě bojovat proti legitimně zvolené syrské vládě, a ne hlavnímu společnému nepříteli (Islámskému státu). Je to v rozporu s mezinárodním právem a bez souhlasu OSN,“ napsal Medveděv. Dodal navíc, že tato akce postavila USA na pokraj vojenských střetů s Ruskem.

Podle Medveděva se ukázalo, jak rychle washingtonský establishment dokáže potlačit Trumpovy předvolební sliby. Stačily mu prý dva a půl měsíce.

Spojené státy zaútočily na leteckou základnu syrské armády, z níž v úterý startovala letadla, která podle Washingtonu zaútočila chemickými zbraněmi na syrské město Chán Šajchún. Moskva útok označila za „agresi proti svrchovanému státu a za porušení mezinárodního práva pod smyšlenou záminkou“.

Není zde článek celý?