MO: USA nepředložily důkazy o přítomnosti chemických zbraní na základně Šajrat

Pentagon a Ministerstvo zahraničí USA den po útoku na syrskou leteckou základnu Šajrat nepředložily žádné důkazy o tom, že by na základně byly chemické zbraně. Oznámil to oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov.

„Po uplynutí 24 hodin po masivním útoku na leteckou základnu Šarjat okřídlenými střelami s plochou dráhou letu z lodí námořnictva USA ani Pentagon, ani Ministerstvo zahraničí USA nepředložily žádné důkazy o tom, že by na letecké základně byly chemické zbraně,“ řekl Konašenkov.

Podle něj základnu navštívily desítky zástupců médií, místní správy, hasičů a policie. Na základně však nebyla objevena skladiště, a tím spíše pak munice s chemickými zbraněmi. „Tím vzniká otázka, kdo a co znovu podsunul prezidentovi USA jako „důkaz“ přítomnosti „chemických zbraní“ ve státě, který je pro Washington nepohodlný? Už to opět silně připomíná zkumavku s bílým práškem Powella (pozn. bývalý ministr zahraničí USA Colin Powel), nebo hlášení britskému premiérovi o údajné přítomnosti chemických zbraní v Iráku,“ podotkl generál.

Není zde článek celý?