MZV RF: Moskva doufá, že USA nezaútočí na SAR pouze proto, že se jim zachtělo

Moskva doufá, že USA nebudou útočit na Sýrii pouze proto, že se tomu ve Washingtonu někomu zachtělo, řekla oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„Odmítám věřit, že velká země Spojené státy americké může jednat tak, jak jednala desítky let. Vždyť žijeme v roce 2017 a ne v roce 1970, 1980, ale ani v roce 1990, kdy se útočilo prostě proto, že to ve Wasingtonu někdo chtěl. Vždyť je tady mezinárodní právo, mezinárodní společenství, a společně s útoky na syrské území je útočeno právě na kolektivní základy přijetí nejdůležitějších rozhodnutí na světě“, řekla na briefingu.

V noci na 7. dubna OS USA na prezidentův rozkaz provedly útok raketami s plochou dráhou letu z lodí na letiště Šajrát v syrské provincii Homs a bez důkazů tvrdily, že z něho byl veden chemický útok 4. dubna v provincii Idlib. Podle informace Pentagonu bylo vystřeleno celkem 59 raket.

Syrská vláda odmítla obvinění z používání chemických zbraní a připomněla, že byly již dříve zničeny pod dozorem mezinárodních odborníků Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Není zde článek celý?