Na ministerstvu zahraničí KLDR uvedli, že chtějí spolupracovat s Ruskem

KLDR hodlá rozvíjet vztahy s Ruskem bez ohledu na sankce, jež byly uvaleny na obě země, prohlásil v rozhovoru s ruským novinářem zástupce ředitele evropského odboru ministerstva zahraničí Severní Korey Kim Yeong-ho.

„Rusko je stejně jako naše země vystaveno sankcím ze strany USA a Západu. Mezi našimi zeměmi je nutné rozvíjet přátelské vztahy. Tento postoj odráží zájmy lidu obou zemí. USA na mezinárodní scéně prostřednictvím Rady bezpečnosti OSN schválily rezoluci, která uvaluje sankce proti naší zemi,“ uvedl severokorejský diplomat.

Dále připomněl, že vůdce KLDR Kim Čong-il třikrát navštívil Rusko a „dosáhl velkého pokroku v rozvoji bilaterálních vztahů.“

„Setkání na nejvyšší úrovni a společné dokumenty mezi oběma zeměmi jsou základem pro další rozvoj přátelských vztahů. Rok 2015 byl rokem přátelství mezi našimi zeměmi, aktivizovala se výměna delegací ve všech oblastech politiky, ekonomiky a kultury. V roce 2016 po přijetí rezoluce RB OSN se dvoustranné vztahy… úspěšně rozvíjejí bez ohledu na veškeré překážky. Taková je naše vůle,“ prohlásil Kim Yeong-ho.

Není zde článek celý?