Nord Stream 2 AG podal v Německu žádost o výstavbu plynovodu Severní proud 2

Nord Stream 2 AG, operátor plynovodu Severní proud 2, podal německým úřadům žádost o zahájení výstavby plynovodu, oznámili agentuře RIA Novosti v tiskové službě společnosti.

Podle prohlášení Nord Stream 2 AG veřejná slyšení o vyhovění žádosti budou probíhat v Německu mezi 18. dubnem a 17. květnem. Nutné podklady pro výstavbu 85kilometrového úseku přes německé teritoriální vody budou dostupné pro veřejnou diskuzi v Meklenbursku-Předním Pomořansku.

Všechny podklady budou dostupné na úřadě Federální agentury pro mořský a hydrografický výzkum v Hamburku, Rostocku, ve Správě horního průmyslu Stralsundu a rovněž na úřadech Bergen auf Rügenu, Lubmin, Mönchgut-Granitzu, Usedom-Nordu, Anklam-Landu a Putbusu.

„Zveřejnění projektové dokumentace znamená začátek etapy veřejné diskuze, jež klíčovou součástí procesu přijímání rozhodnutí o výstavbě plynovodu Severní proud 2,“ oznámil manažer společnosti Nord Stream 2 AG Jens Lange, jenž má na starosti schvalovací proces v Německu.

Kromě Německa výstavbu plynovodu musí ještě schválit Rusko, Finsko, Švédsko a Dánsko. Proces schvalování ve Švédsku začal v září 2016 a o několik dní později žádost byla rovněž předána dánské energetické agentuře.

Není zde článek celý?