Novináři pozvaní na přehlídku nemohou 6 hodin odletět z KLDR

Dva lety z Pchjongjangu do Číny a jeden do Ruska byly odloženy na letišti metropole KLDR již déle než o 6 hodin, informuje zpravodaj RIA Novosti.

Včera se v Pchjongjangu konala vojenská přehlídka u příležitosti 105. výročí narození bývalého vůdce KLDR Kim Ir-sena, které přihlíželo vedení KLDR a asi 200 speciálně pozvaných zahraničních novinářů.

Na centrálním náměstí Kim Ir-sena byly předvedeny nejnovější rakety, jež ale mohou být ještě ve vývoji.

Let z Pchjongjangu do Pekingu, který se měl konat n 08:30 dopoledne místního času, byl odložen již o téměř sedm hodin. Právě tímto letadlem hodlala odletět většina zahraničních novinářů, kteří přiletěli do Pchjongjangu minulý týden, aby informovali o oslavách 105. výročí narození Kim Ir-sena. Původně vysvětlili zaměstnanci letiště a příslušníci MZV KLDR, jež doprovázejí novináře, odložení letu špatnými povětrnostními podmínkami v Pekingu.

Druhý odložený let se měl vydat z Pchjongjangu do čínského Šiňangu v 08:35 místního času. Příčiny jeho odložení nejsou známé. Třetí let z Pchjongjangu do Vladivostoku se plánoval v 12:30 místního času a byl rovněž odložen. Co způsobilo toto odloženi, zaměstnanci letiště nevysvětlují.

Není zde článek celý?