Oprava chybné informace v deníku FORUM 24

Náš internetový deník FORUM 24 přinesl ve středu 29. března informaci o přesunu spisů k vyšetřování zřejmého dotačního podvodu ministra financí Andreje Babiše z Městského státního zastupitelství v Praze na Vrchní státní zastupitelství neboli o zavedení dohledu nad vyšetřováním právě těmi státními zástupci, kteří vyjadřovali v období vzrušené veřejné diskuze o policejní reorganizaci postoje blízké, či dokonce shodné s postoji Andreje Babiše. Zpráva nesla název  „O vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se zajímají státní zástupci blízcí Babišovi“.

Tato zpráva vyvolala značný ohlas a vedla jak Vrchní státní zastupitelství, tak Nejvyšší státní zastupitelství k ostrému nesouhlasu a k popření některých uvedených informací. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se na nás obrátil s požadavkem na dementování informace, že ve věci Čapího hnízda jednal se státním zástupcem Jaroslavem Šarochem a označil ji expresivně za lživou. Při ověřování této informace skutečně v naší redakci došlo k chybě, za níž se omlouváme. Pavel Zeman se o případu s Jaroslavem Šarochem podle svého vyjádření neradil. Jeho obvyklým partnerem pro pracovní jednání je Šarochův nadřízený městský státní zástupce Martin Erazím a prý ani s ním o Čapím hnízdě nejednal.

Podstatná skutečnost, že nad dozorem k vyšetřování byl zaveden dohled ze strany Vrchního státního zastupitelství, které povolilo odklad ukončení vyšetřování, se naopak zcela potvrdila. Česká veřejnost nemá tudíž jistotu, že dostane relevantní informace o tom, zda se ministr financí dopustil či nedopustil dotačního podvodu, a to v dostatečném předstihu před volbami do poslanecké sněmovny.

Není zde článek celý?