Pence promluvil o přístupu Trumpa k řešení severokorejského problému

Přístup prezidenta USA Donalda Trumpa k řešení severokorejského problému se bude lišit od toho, jak se tento problém snažili řešit předchozí vůdci země, oznámil v rozhovoru pro televizní stanici CNN viceprezident USA Mike Pence.

„Chystáme se upustit od neúspěšné politiky strategické trpělivosti. Připravujeme se zdvojnásobit naše úsilí, abychom diplomaticky a ekonomicky tlačili na KLDR. Doufáme, že se tento problém podaří vyřešit mírovou cestou,“ oznámil Pence.

„Vím, že prezident (pozn. USA) byl povzbuzen po rozhovoru se Si Ťin-pchingem. Viděli jsme, že Čína přijímá opatření, aby mohla vyvíjet tlak na KLDR, ale je potřeba dělat více.

Vyřešení tohoto problému potřebuje účast všech zainteresovaných stran, zvláště těch, které mají hlavní odpovědnost a hrají klíčovou roli v této otázce, aby bylo možné jednotně pracovat a vyvíjet společná úsilí,“ dodal viceprezident USA.

Dříve během tiskové konference v Soulu Pence varoval Pchjongjang, aby nezkoušel rozhodnost amerického prezidenta Donalda Trumpa a připomněl nedávné akce Washingtonu v Sýrii.

Není zde článek celý?