Peskov hovořil o schůzce Putina s Kadyrovem

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov oznámil, že během schůzky s Vladimirem Putinem označil čečenský prezident Ramzan Kadyrov zprávy o pronásledování gayů v republice za pomluvu. Peskov zdůraznil, že informace o pronásledování lidí s netradiční orientací nebyly potvrzeny.

„Zatím nám není známo, že by tyto informace byly nějakým způsobem potvrzeny. Během včerejšího rozhovoru s prezidentem nejvyšší čečenský představitel Ramzan Kadyrov znovu řekl, že podle mínění vedení republiky jsou tyto zprávy zkreslováním skutečnosti, ničím víc, než pomluvou,“ prohlásil Peskov, když hovořil o některých podrobnostech schůzky Putina a Kadyrova.

Prezidentův mluvčí zdůraznil, že Kreml nemá důvod k tomu, aby informaci poskytnuté hlavou Čečenska nedůvěřoval.

Jak zdůraznil Peskov, Kadyrov v průběhu schůzky Putina ujistil, že nemůže být ani řeči o nějakých hrozbách na adresu novinářů.

„To je v republice nemyslitelné,“ upřesnil prezidentův tiskový mluví.

Začátkem dubna se v listě Novaja gazeta objevil článek, který popisuje masové zatýkání obyvatel s netradiční sexuální orientací v Čečensku. Mluvčí hlavy Čečenska Alvin Karimov popřel informace zveřejněné v článku a prohlásil, že v republice mají muži „pouze jednu orientaci“, o čemž prý svědčí vysoká porodnost. Na webu novin bylo později zveřejněno prohlášení, podle kterého musí redakce čelit vyhrůžkám.

Není zde článek celý?