Peskov: Moskva nikdy nebude souhlasit se slovy o „ruské agresi“

RF nikdy nebyla agresorem a vždy vystupovala za stabilnost a bezpečnost světa, oznámil tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov při odpovědi na žádost novináře televizního kanálu ABC okomentovat oznámení ministra zahraničí USA Rexe Tillersona o důležité roli NATO v boji proti ruské aktivitě a agresi.

„Rusko nikdy nebylo agresorem. Rusko vždy bylo zemí, která napomáhala globální stabilnosti a bezpečnosti. Je to země, která se aktivně účastní boje proti terorismu. Nikdy nebudeme souhlasit s takovými slovy, jako je agrese vyřčenými na naši adresu,“ oznámil Peskov.

Tillerson byl vždy dostatečně tvrdým vyjednavačem a my chápeme, že používá velký počet informací a materiálů, které jsou připravené lidmi z ministerstva zahraničí (USA), kteří, mírně řečeno, nejsou fanoušky mé země a obnovení dvoustranných vztahů mezi Amerikou a Ruskem,“ dodal tiskový mluvčí prezidenta RF.

Nicméně chápeme, že čím více kontaktů bude mít Tillerson s jeho ruským kolegou, tím větší bude mít šanci obnovit tyto informace a lépe pochopit vzájemné starosti,“ oznámil Peskov.

Není zde článek celý?