Podezřelý z teroristického útoku ve Stockholmu prohlásil, že „je se svým činem spokojen“

Občan Uzbekistánu Rachmat Akilov, který je podezřelý ze spáchání teroristického činu ve Stockholmu, v jehož důsledku zahynuli čtyři lidé, se ke svému činu přiznal a řekl, že dosáhl toho, co chtěl, oznámil švédský list Expressen s odvoláním na své zdroje.

„Během výslechu Rachmat Akilov řekl, že je s tím, co udělal, spokojen. Kromě toho prohlásil, že dosáhl toho, čeho dosáhnout měl. Podle údajů listu Expressen Achmet Akilov přiznal, že za volantem nákladního vozu na pěší zóně Drottninggatan seděl právě on,“ píše švédský list.

Oficiálně nebyla tato informace potvrzena. Ministerstvo vnitra jméno podezřelého neuvádí, avšak už dříve oznámil zástupce policie na tiskové konferenci ve Stockholmu, že podezřelý žádal už v roce 2014 o povolení k pobytu ve Švédsku, v červnu roku 2016 jeho žádost zamítli a v únoru předala švédská migrační služba tento případ policii spolu s materiály o jeho vypovězení ze země. Od té doby bylo po devětatřicetiletém muži vyhlášeno pátrání.

Stockholmská policie zadržela na základě podezření ze spáchání teroristického činu ve Stockholmu celkem dva lidi. Druhý z nich byl zadržen v neděli ráno. Podrobnosti o něm se zatím nezveřejňují.

Není zde článek celý?