Policie už 3 měsíce pátrá po zmizelé Míše. Její matku obvinila z propagace nacismu

Deník Právo informuje o dalším postupu policie spojeném s zmizením třináctileté Míši Muzikářové. Dívku nemohou policisté najít už tři měsíce, byla ale obviněna její matka. Nikoli v souvislosti se ztracenou dcerou, ale kvůli aktivitám na sociálních sítích. Na Facebooku totiž vystupovala jako Eva Braunová a sdílela nacistické materiály.

Eva Muzikářová podle Práva dávala své názory velmi na odiv. Její profil byl sice později zablokován, do té doby ale zveřejňovala rasistické příspěvky, na jejích fotkách se objevovaly nacistické symboly atd. Žena také jednou kandidovala do sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.

„Ústečtí kriminalisté obvinili v těchto dnech jednu osobu za trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka,“ řekla Právu krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Dcera obviněné ženy zmizela pravděpodobně 11. ledna ráno, měsíc a půl před svými třináctými narozeninami. Na případu stále pracuje speciální tým kriminalistů, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Bližší oficiální informace policie už více než měsíc neposkytuje.

Desítky vyslechnutých svědků z bezprostředního i širšího okolí dívky, stovky hodin kamerových záznamů ani stovky prověřených informací od veřejnosti k nalezení školačky zatím nevedly. Speciální tým stále na případu pohřešované Michaely Patricie Muzikářové pracuje,“ řekla ČTK Hyšplerová. Žádné konkrétní stopy nepřineslo ani nasazení speciálně vycvičeného psa z Německa. Do pátrání se bez koordinace s policií zapojovali i dobrovolníci, ani ti nic neobjevili.

Případ ještě více zkomplikovala sebevražda přítele matky pohřešované dívky. Právě toho kriminalisté z podílu na jejím zmizení podle informací ČTK podezřívali, opakovaně ho vyslýchali. Muž, který čelil obžalobě kvůli údajnému obtěžování jiného děvčete, se oběsil v pronajatém bytě v Čeminech na Plzeňsku.

Kriminalisté nikdy to, že byl podezřelým, oficiálně nepotvrdili. Krátce po sebevraždě přestala policie komunikovat s médii téměř úplně a omezuje se jen na několik vět. Není tak možné zjistit ani to, zda stále pracuje se stejnými variantami. Za ty bezprostředně po zmizení dívky označili kriminalisté to, že odešla buď sama, nebo se stala obětí trestného činu. „Vidíme jako velmi pravděpodobné, že se mohla stát obětí závažného trestného činu. To je první varianta. Druhá varianta je, že odešla z domova dobrovolně. Obě tyto varianty jsou v současné době rovnocenné. Obě je prověřujeme a zatím nemáme informace o tom, že bychom jedné z těch variant mohli dát přednost,“ řekl den po zmizení dívky náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Policie se pak několikrát vydala do okolí Kralovic na Plzeňsku, naposledy tento týden. V lesích tady pátrala nejprve pořádková jednotka, později se na místo opakovaně vrátili kriminalisté se psy. „Již od počátku pátrání probíhají na vytipovaných místech pátrací akce. Další aktuální informace, které bychom mohli zveřejnit, v tuto chvíli nemáme,“ doplnila Hyšplerová. Oblast kolem Kralovic leží na trase z Plzně do Ústí nad Labem, na Plzeňsku muž pracoval.

Michaela Patricie Muzikářová zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5.00 odcházela žena do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Od večerních hodin 11. ledna je školačka vedena v databázi jako Dítě v ohrožení.

Dítě v ohrožení je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Má především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Není zde článek celý?