Porošenko schválil program spolupráce Ukrajiny s NATO

Ukrajinský prezident Petr Porošenko schválil program spolupráce Ukrajiny s NATO na rok 2017, který obsahuje rozvoj politického dialogu a zvyšování všeobecné praktické spolupráce, informuje v sobotu tisková služba ukrajinského prezidenta.

„Prezident Petro Porošenko podepsal výnos „O schválení národního programu pod záštitou komise Ukrajina — NATO na rok 2017″. Program na rok 2017 je podstatně obnoven a zdokonalen. Dokument je připraven podle nového způsobu ročních národních programů spolupráce Ukrajiny s NATO a hodnocení výsledků jejich plnění, který byl schválen ukrajinským prezidentem 7.prosince 2016″, uvádí tisková služba.

Podle údajů tiskové služby tento program obsahuje akce k provádění reforem ve všech důležitých oblastech fungování státu: od sektoru bezpečnosti a obrany v klíčových sociálně-politických a právních reformách, boje proti korupci a decentralizace. Cílem těchto změn je přiblížení Ukrajiny ke standardům NATO. Program také obsahuje rozvoj politického dialogu.

Kromě toho je program zaměřen na plnění rozhodnutí, přijatých na základě výsledků zasedání komise Ukrajina-NATO na úrovni hlav států a vlád 9.července 2016 ve Varšavě. Jde především o zesílení podpory Ukrajiny cestou realizace komplexního balíčku pomoci NATO pro Ukrajinu, včetně projektů v rámci příslušných trustových fondů NATO.

Ukrajina a NATO dokončují práci na ročním programu spolupráce, teď Kyjev očekává od aliance schválení vypracovaného dokumentu, řekla vicepremiérka pro otázky evropské a euroatlantické integrace Ukrajiny Ivanna Klimpuš-Cincadzeová ve středu večer v interview pro ukrajinský „Pátý kanál“.

Není zde článek celý?