Předpokládaný vrah Němcova prozradil, za co zavraždil politika

Zaur Dadajev, který byl obviněn z vraždy politika Borise Němcova, řekl, že svůj zločin nespáchal kvůli penězům, ale kvůli Alláhovi. Videozáznam s jeho výpovědí byl promítnut na zasedání Moskevského obvodního vojenského soudu.

V současné době se už Dadajev své výpovědi, poskytnuté v době vyšetřování, zřekl a nyní svou spoluvinu na tomto zločinu popírá.

„Kvůli Alláhovi, kvůli tomu, že hanobí proroka Mohameda,“ řekl Dadajev během výslechu. Podle jeho slov mu za vraždu slíbili 5 milionů rublů, on je ale odmítl. Podle Dadajevových slov mu peníze nabídl člověk jménem Rusik, jeho příjmení si nepamatuje.

Za příčinu vraždy označil během výslechu to, že Němcov podporoval redakci Charlie Hebdo, která otiskla karikatury na proroka, přestože bylo v průběhu vyšetřování zjištěno, že politika začali sledovat mnohem dřív.

„Celé Rusko se snažilo vysvětlit Borisi Němcovovi, že nemá pravdu, že každá víra se musí dodržovat a musí být respektována. On to ale nepochopil a tak jsme se rozhodli, že budeme jednat podle svého,“ řekl Dadajev.

Není zde článek celý?