Přes 1,3 tisíce lidí se účastnilo povolených akcí po celém Rusku

V povolených veřejných akcích se v ruských regionech účastnilo 1375 lidí, oznámilo ruské ministerstvo vnitra. Akce se konaly v Rjazani, Novosibirsku, Astrachani a v dalších městech.

„Dnes se v řadě měst Ruské federace z iniciativy různých občanských sdružení konaly vesměs nepočetné povolené veřejné akce. Například v Rjazani a Ivanovo se jich účastnilo 20 lidí, v Jakutsku 13 a v Barnaulu 40,“ uvádí ministerstvo vnitra.

Podle ministerstva nejpočetnější akce proběhly v Novosibirsku, kam dorazilo 400 lidí, Samaře s 650 lidmi a v Astrachani s 250 lidmi.

„Policisté spolu s vojáky Ruské gardy zajistili veřejný pořádek,“ zdůrazňuje se v prohlášení ministerstva vnitra.

Dříve se v sociálních sítích šířily výzvy k účasti 2. dubna v nepovolených demonstracích v Moskvě a v regionech. Vyšetřovatelé již pátrají po osobách, jež na internetu podněcovaly masové nepokoje, a bylo zahájeno trestní řízení podle odstavce 3 článku 212 trestního zákoníku Ruské federace (podněcování masových nepokojů).

Moskevská prokuratura varovala před negativními důsledky účasti v nepovolených masových akcích 2. dubna, neboť výkonné orgány Moskvy nedostaly oznámení o jejich provedení. Některým osobám, jež šířily tyto výzvy, bylo vyneseno varování o nepřijatelnosti protiprávní činnosti.

Ruská generální prokuratura požadovala omezit přístup k řadě stránek v sociálních sítích, kde se šířily výzvy přijat účast v nepovolených demonstracích 2. dubna v Moskvě a v regionech Ruska.

Není zde článek celý?