Putin: Damašek splnil závazky, týkající se likvidace chemických zbraní

Ruský prezident Vladimír Putin během interview pro televizní kanál „Mir“ řekl, že oficiální Damašek slnil závazky, týkající se likvidace chemických zbraní v Sýrii.

„Všichni dobře vědí, všem je to dobře známo, že na základě naší iniciativy a iniciativy USA jsme provedli velkou práci v likvidaci chemických zbraní, které měla syrská vláda. A oni veškerou svou práci vykonali, všechny svoje závazky splnili, pokud víme. A je to potvrzeno příslušnou odbornou organizací v OSN“, cituje Putina RIA Novovsti.

Podle prezidentových slov v případě pochybností v této otázce je možné provést prověrku.

„Víte, že to není těžké udělat pomocí moderní techniky, moderních analytických systémů, analyzátorů. Jestli to někdo z oficiální vlády používal, tak takzvané „ocasy“ — zbytky prášku na technice, na území vždy zůstanou.

Moderní technika je prostě zaregistruje. Není nic jednoduššího, než přijet na to letiště, na které byl proveden útok a z kterého údajně startovala letadla s chemickými zbraněmi, a vše tam prověřit“, zdůraznil.

Před časem tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že obviňování Moskvy z utajování účasti Damašku v chemickém útoku v syrském Idlibu je hra na přeskakovanou.

Není zde článek celý?