Putin se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí světa podle verze Time

Ruský prezident Vladimir Putin se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě podle verze magazínu Time.

Magazín rozdělil 100 nejvlivnějších lidí do kategorií — Titáni, Novátoři, Činitelé kultury, Lídři a Idoly. Putin je zařazen do kategorie Lídři. Lidé v seznamu nejsou uspořádáni. Magazín Time již dříve zařazoval Putina do seznamu nejvlivnějších lidí.

Mezi lídry se také nachází americký prezident Donald Trump, lídr Severní Korei Kim Čong-un, filipínský prezident Rodrigo Duterte, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, zakladatel WikiLeaks Julian Assange, předseda ČLR Si Ťin-pching, papež František, premiérka Velké Británie Theresa Mayová, indický premiér Naréndra Módí a další.

O každém politikovi napsali různí autoři několik poznámek. V případě prezidenta Putina to byl bývalý prezident SSSR Michail Gorbačov. Gorbačov píše, že „prezident Vladimir Putin velmi úspěšně stabilizoval situaci ve věci zachování ruského státu a zesílení ekonomické pozice“. „Já jsme přesvědčen, že Rusko může dosáhnout úspěchu pouze cestou demokracie. Rusko je připraveno k politické konkurenci, opravdovému mulltistranickému systému, čestným volbám a systematické rotaci vlády. To má definovat roli a odpovědnost prezidenta,“ napsal Gorbačov.

Není zde článek celý?