Roskosmos rozvine globální síť pozemních stanic GLONASS v 30 zemích

Ruskosmos rozvine ve více než 30 zemích stabilní síť o několika desítkách pozemních stanic korekce signálů navigačního systému GLONASS, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti zástupce ředitele Roskosmosu pro mezinárodní otázky Sergej Saveljev.

„Ve federálním cílovém programu „Podpora rozvoje a využití systému GLONASS na roky 2012-2020“ se počítá s vytvořením globální sítě měřicích stanic jak na území Ruska, tak i za hranicemi. Za hranicemi se plánuje vytvořit několik desítek stanic ve více než 30 zemích světa a také v Arktidě,“ řekl Saveljev na salonu LAAD-2017 v Brazílii.

Podle jeho slov zavedl Roskosmos v květnu do provozu kvantovo-optickou stanici měření trajektorie pro systém GLONASS v JAR.

„Otevřeli jsme také měřicí stanici GLONASS v Nikaragui a opto-elektronický komplex v Brazílii,“ řekl Saveljev.

Jedná se o možnosti umístění třech stanic monitoringu navigačního systému GLONASS a BeiDou v Rusku a Číně. Tyto stanice se plánuje zavést do provozu v roce 2018.

Při odpovědi na otázku, kolik stanic je potřeba postavit a v jakých zemích, Saveljev řekl: „V současné době se za hranicemi nachází osm stanic, čtyři v Brazílii, tři v Arktidě a jedna v JAR. Pokračuje součinnost s kolegy Kazachstánu, Bělorusku, Arménii, Číně, Indii, Vietnamu, Kubě, Španělsku, Argentině, Indonésii, Ekvádoru, Venezuele, Mexiku a Švédsku.

Není zde článek celý?