Ruské ministerstvo odpovědělo Západu na kritiku Safronkova

Na ruském ministerstvu zahraničních věcí považují kritiku vystoupení ruského stálého představitele při OSN Vladimira Safronkova za podivnou, západní země každý rok hanobí Rusko, řekl žurnalistům náměstek ruského ministerstva zahraničních věcí Sergej Rjabkov.

„Je velmi divné toto poslouchat od našich západních kolegů, kteří si z měsíce na měsíc a z roku na rok procvičují urážlivá vyjádření na adresu Ruska a jeho politiky. V důsledku toho nastává chvíle, kdy je potřeba vážný emocionální signál, jinak ze stavu takového politického stavu vymytí mozku těch, kdo sedí za jedním stolem s námi v sále Rady bezpečnosti či Organizace pro zákaz chemických zbraní, se je prostě nedaří vyvést,“ řekl Rjabkov žurnalistům v komentáři prudkého vystoupení Safronkova v Radě bezpečnosti OSN. Ten kritizoval pozici Velké Británie ohledně situace v Sýrii.

„Představte si situaci, kdy bychom pokračovali v rozhovoru v tom smyslu, že, Vaše veličenstvo, s překypujícím respektem k vám bychom vás prosili věnovat několik minut vašeho drahocenného času pro to, abyste si poslechli naši pozici. Jaký bude efekt? Takový, že tato veličenstva nakonec definitivně uvěří ve svoji nadřazenost nade všemi. Protože pro tato veličenstva, jestli budeme hovořit za pomoci našich přísloví, je to jako házet hrachem o zeď,“ dodal diplomat.

Podle jeho slov by představitelé Západu nejprve měli přemýšlet o svém chování. „Zástupce stálého představitele Safronkov v tomto ohledu řekl přímo to, co bylo potřeba v té situaci. Ujišťuji vás, že se může vyjadřovat v jakýchkoli jazycích, i v cizích, a dohlížet na stupeň diplomatické zdvořilosti podle situace,“ dodal.

Není zde článek celý?