Ruský producent zamítl možnost zákazu účasti země v Eurovizi 2018

Pravidlo zákazu účasti v Eurovizi země, která nevysílala soutěž v předchozím roce, se nevztahuje k Rusku, prohlásil generální ředitel Prvního kanálu Konstantin Ernst v interview pro list Kommersant.

„Toto pravidlo existovalo. Ale protože neporušíme pravidla Evropské vysílací unie mechanicky, pro nás to neplatí“, odpověděl Ernst na prosbu komentovat zprávy o tom, že podle pravidel, když nevysílá nějaká země nebo televizní stanice Eurovizi, neúčastní se soutěže v následujícím roce.

Generální ředitel Prvního kanálu potvrdil, že Evropská vysílací unie sama porušila svá pravidla, protože musela ruskou účastnici buď nezaregistrovat, nebo jí zajistit účast.

„Ano. Podle pravidel Eurovize musí země-organizátorka zajistit vstupní víza účastníkovi a delegaci, která ho doprovází. To, co se stalo, je bezprecedentní případ za všech 62 let pořádání této soutěže. Je mi velmi líto, že Eurovize skáká, jak píská ukrajinská moc“, řekl  Ernst.

V roce 1999 už bylo Rusko mimo Eurovizi, protože o rok dříve nevysílala soutěž v přímém přenosu kvůli absenci ruského reprezentanta, a podle pravidel Eurovize je toto vysílání závazné.

Není zde článek celý?