Severokorejská raketová zkouška selhala


K pokusu o zkoušku došlo několik hodin předtím, než americký viceprezident Mike Pence měl přicestovat do Seoulu na desetidenní cestu po Asii, která podle jeho poradců měla být ujištěním o americké podpoře pro Jižní Koreu.

Jak Pence, tak Donald Trump byli informováni o neúspěšně zkoušce. Podle ministra obrany Jima Mattise k tomu nemá Donald Trump co říci.

Jižní Korea reagovala na zkoušku jako na „hrozbu celému světu“ a varovala, že bude reagovat na další provokace, jako by byla jaderná zkouška anebo odpálení mezikontinentální balistické střelt.

Raketa byla odpálena z města Sinpo na východním pobřeží Severní Koreje, kde je ponorková základna a kde Severní Korea provádí zkoušky balistických střel, umístěných na ponorkách. Zbraně na ponorkách jsou daleko obtížněji vysledovatelné a zničitelné a pro USA a jejich spojence by bylo daleko obtížnější zasáhnout proti nim preventivním úderem. Avšak poslední raketa byla odpálená ze země.

Jiná raketová zkouška tento měsíc také selhala, raketa se stala neovladatelnou a spadla do oceánu. Stalo se to krátce před setkáním čínského prezidenta Xi Jinpinga s Donaldem Trumpem.

Podrobnosti v angličtině ZDE


<!–

–>

<!–

–>


Není zde článek celý?