Soud zakázal na Ukrajině používat obchodní známku Sberbank

Hospodářský soud Kyjeva rozhodl o zákazu Sberbanky RF na Ukrajině používat obchodní známku Sberbank a zbavil ji domény sberbank.ua, oznámil v úterý tiskový úřad ukrajinské Oschdbank.

Oschadbank v prosinci loňského roku obvinila Sberbank z porušování práv duševního vlastnictví v souvislosti s přejmenováním dceřiné banky Sberbanky Ruska na Ukrajině na Sberbank. Ukrajinská banka oznámila, že na území Ukrajiny je jediným zákonným vlastníkem práv na obchodní známky Oschadbank a Sberbank. Sberbank RF odpověděla, že dojednala přejmenování své dceřiné banky s Národní bankou Ukrajiny a registrace nového názvu byla provedená v souladu s právní úpravou země. V lednu 2016 Oschadbank žaloval Sberbank za porušení práv duševního vlastnictví.

„Dnes 18. dubna 2017 Hospodářský soud Kyjeva vynesl rozhodnutí, podle kterého bylo přiznáno neplatnými deset obchodních známek Sberbanky, poslední byla zbavena doména sberbank.ua, a vyhověl žádosti o zákazu používání obchodní známky Sberbank,“ uvádí se ve zprávě tiskového úřadu ukrajinské banky.

Proti rozhodnutí je možné se odvolat k odvolacímu soudu.

Sberbank dříve oznámila prodej 100 % akcií své ukrajinské dceřiné banky konsorciu investorů, lotyšské Norvik Banka a běloruské soukromé společnosti. Přitom majitel Norvik Baka Grigorij Guselnikov oznamoval, že po dokončení obchodu bude bývalá dceřiná společnost fungovat pod její značkou.

Není zde článek celý?