Stálá zástupkyně USA při OSN prohlásila, že Trump jí nezakázal kritizovat Rusko. Video

Prezident USA Donald Trump nezakázal svým diplomatům „útočit na Rusko.“ Prohlásila to stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová.

„Prezident mi ani jednou nevolal a neříkal: „Neutoč na Rusko.“ Nikdy mi nevolal a nedával pokyny, co mám říkat,“ prohlásila v interview pro televizi ABC.

​Moderátorka se zajímala, neměl-li by samotný Trump kritizovat akce ruských úřadů. Haleyová na to odpověděla, že prezident „je příliš zaneprázdněn,“ proto se této kritice musí věnovat ona.

Stálá zástupkyně dříve mluvila o tom, že Washington musí vážně reagovat na hrozbu, údajně pramenící z Moskvy. Mluvila o tom, když komentovala možné napojení ruských občanů na prolomení účtů Yahoo! v roce 2014.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová zase nevyloučila, že stálá americká obvinění na adresu ruských hackerů jsou pokusem o odpoutání pozornosti světové veřejnosti od posledních příspěvků WikiLeaks. Tento web ztotiž veřejnil tajné dokumenty CIA s podrobným popisem nástrojů na prolomení počítačů. mobilních telefonů a televizorů.

Není zde článek celý?