Švédští lékaři za lidská práva (SWEDHR): Video Bílých přileb, morbidní manipulace s mrtvými dětmi a inscenovaný útok chemickými zbraněmi, aby se zdůvodnila bezletová zóna v Sýrii

Prof Marcello Ferrada de Noli, předseda, Swedish Doctors for Human Rights – SWEDHR.

Prof Marcello Ferrada de Noli, předseda, Swedish Doctors for Human Rights – SWEDHR.

Prozkoumání videa Bílých přileb, uskutečněné švédskými lékaři, odborníky v různých odvětvích včetně pediatrie, odhaluje, žę postupy záchrany života, které jsou k vidění ve filmu, jsou nesprávné. Ve skutečnosti život spíše ohrožují, nebo jsou přímo falešné, jako simulované techniky nouzové resuscitace, prováděné na už mrtvých dětech.

I. Údajný útok v Sarminu

Nedávno vypukla intenzivní veřejná kampaň, která vyvrcholila udělením ceny Oscar za nejlepší dokument pro NATO a Bílých přileb, organizace financované státy v Perském zálivu a producentů jejich dokumentů, firmy Netflix. [1] Už předtím byly Bílé přilby vítězi “Alternativní Nobelovy ceny”, která jim byla udělena ve Švédsku v roce 2016. [2] Tyto různé ceny se postaraly o to, že videa Bílých přileb o fiktivním “zachraňování dětských životů” cirkulují v korporátních i sociálních médiích a stala se tak reklamním trhákem pro sponzory této pochybné organizace.

V rámci této reklamní kampaně a těsně před ceremoniálem udělování Oscara, 13. února 2017, zveřejnila nevládní organizace Human Rights Watch (HRW) “retrospektivní” zprávu, zaměřenou na předstíraná hlášení chemických útoků na právě osvobozené město Aleppo. Tento povědomý propagandistický pořad HRW recykloval předcházející zprávu z dubna 2015, podrobně referující o údajném útoku chlorem v Sarminu v provincii Idlib [4].

Následky tohoto útoku v té době nezpracoval nikdo jiný, než Bílé přilby, které pořídily morbidní video, zavěšené touto údajně jako první reagující neziskovkou na YouTube dne 15. března 2015. [5]

 kennet-roth-syria-1

Podle Kennetha Rotha,posedlého ´odhalováním neověřených útoků plynným chlorem, to údajně provedl syrský stát proti svému vlastnímu lidu

Ken Roth vedl dlouhotrvající kampaň za vojenskou intervenci v Sýrii a za zřízení bezletové zóny, což je v podstatě vyhlášením války.

kennet-roth-syria-2-644x218

Zpráva o “útoku v Sarminu” publikovaná v režii HRW v dubnu 2015 je, sama o sobě, nápadný příklad manipulace s důkazy. HRW se odvolává na dva svědky – anonymní “obyvatele Sarminu” – a uvádí se v ní, že “slyšeli” vrtulníky “krátce před útokem”. Slyšeli je, ale neviděli. Oba svědkové rovněž uvedli, že neslyšeli “žádné exploze”. [4] V celé zprávě HRW není řeč o nikom, kdo by viděl nějaký vrtulník, jehož existence by měla být podstatným prvkem deklarací Bílých přileb, které nekriticky reprodukovala HRW, a které OSN nikdy nezpochybnila.

Jeden z klíčových svědků, citovaných HRW ve zprávě z dubna 2015, je pracovník Bílých přileb, jménem Leith Fares: [6]

“Leith Fares, záchranář u Syrské domobrany, uvedl pro Human Rights Watch: Vrtulník vždy shazuje dva sudy.” “Víte, byli jsme zpočátku opravdu šťastní,” řekl Fares. “Je to obvykle dobré, když nedojde k žádným výbuchům.” [4]

Pozoruhodně nezvyklým faktorem reportáže Bílých přileb o tomto údajném útoku je to, že nenatočili v exteriéru žádné záběry samotného útoku, přes své deklarované očekávání, že budou zasaženi, když “slyšeli” vrtulníky.

Místo toho se jediná reportáž odehrává v uzavřeném interiéru, bez jakéhokoliv náznaku, kde v Sýrii se nacházejí, nebo že právě došlo k útoku. Interiérové prostředí připomíná nejspíš nouzovou pohotovostní místnost v nemocnici. “Záchranáři” Bílých přileb se promenují sem a tam a necitlivě manipulují končetinami neživotných tělíček tří dětí. Nahá těla těchto dětí nemají žádná vnější viditelná poranění, a nereagují, když různí “medici” provádějí všemi způsoby zdánlivé “záchranářské procedury”, v chaotickém  úsilí přivést tyto děti k životu.

II “Morbidní scéna

Abych získal kvalifikované klinické názory, poslal jsem  video zavěšené Bílými přilbami by White Helmets popředním švédským zdravotnickým odborníkům. Zdůraznil jsem, že zvláštní pozornost by měla být věnována operacím s injekční jehlou (zdánlivě použitou na vstřik do srdce), prováděným na jednom z dětí.  [Kliknutím na obrázek se spustí úsek videa zachycující scénu s injekční stříkačkou]:

cover3-The-Indicter-6-march-2017

Text na obrázku:

Bílé přilby a JAK nesprávně aplikovat nitrosrdeční injekci

“Průzkumem videa Bílých přileb jsem zjistil, že procedury aplikované na tyto děti – z nichž některé jsou mrtvé – jsou bizarní, neodborné, nevedoucí k záchraně života a dokonce kontraproduktivní, pokud jde o záchranu dětských životů.”

Dr. Leif Elinder, švédský lékař specializovaný na pediatrii

[Scény znázorněné ve výše uvedeném videu jsou součástí úplného videa zavěšeného Bílými přilbami na YouTube, k vidění zde.]

Dr. Leif Elinder, známý švédský lékař, autor a odborník v pediatrii, shrnul záležitost ve své odpovědi následovně: [7]

Po prozkoumání videomateriálu jsem zjistil, že opatření uplatněná na tyto děti, z nichž některé jsou mrtvé, jsou bizarní, neodborná, nevedoucí k záchraně života a dokonce kontraproduktivní, pokud jde o záchranu dětských životů”.

Kromě toho jsem získal podrobné klinické stanovisko od Dr. Leny Oske, švédské lékařky praktikující všeobecnou medicinu. Ve svém stanovisku se Dr. Oske odvolává na předpokládanou injekci adrenalinu, aplikovanou v rámci videa Bílých přileb (výřez na fotografii výše). Její odborný názor odmítá postup použitý na videu Bílých přileb jako nekvalifikovaný a nesprávný. Kromě toho lékařka popisuje dřívější hodnocení procedury svým kolegou, který uvedl:

Pokud dítě nebylo už mrtvé, tato injekce by ho zabila!”

Výňatky ze stanoviska Dr. Leny Oske pro SWEDHR: [8]

Podkožní injekce adrenalinu se může použít, jestliže jakákoliv ostatní resuscitační opatření selhala. Zejména za prekérních okolností – jaké bývají v polních podmínkách kde bezpečnější způsoby administrace léčiva (tj. endotracheální, intravenózní, nebo intraoseální) mohou být obtížné nebo nedostupné. Ne však způsobem předvedeným na videu”.

Za účelem podání injekce  se CPR (kardiopulmonární resuscitace) musí přerušit, a po jejím podání se CPR okamžitě obnoví. Což se při postupu předvedeném na videu neudělalo.”

A pokud jde o správný medicínský postup, švédská odbornice dodává:

“Technika je jednoduchá. Dlouhá jehla, stříkačka s 1 mg adrenalinu, najít místo mezi 4. a 5. žebrem a zasunout jehlu z levé strany těsně vedle hrudní kosti, podat léčivo po zkontrolování, že je jehla v správné poloze (odsává krev a neklade odpor), vytáhnout jehlu  a okamžitě pokračovat v CPR! Takže lékař, který napsal komentář Pokud dítě nebylo už mrtvé, tato injekce by ho zabila měl pravdu! Jaká morbidní a smutná scéna.” [8]

[Oba kolegové, lékaři Leif Elinder a Lena Oske, jsou dlouholetými členy SWEDHR, a jménem předsednictva SWEDHR plně podporuji všechna další stanoviska.]

III Bílé přilby spojení s Nusra-Fronta  Al-Kájda v Sýrii

Důležité je rovněž posvítit si na to, čemu se říká Bílé přilby, které samy sebe prohlašují za Syrskou domobranu, což je podvodné kopírování SKUTEČNÉ Syrské domobrany, zřízené v Sýrii (nikoliv v Turecku) v roce 1953. To je jediná Syrská domobrana oficiálně uznaná jako taková  Mezinárodní organizací domobrany se sídlem v Ženevě (přidružené k OSN).

Tento projekt stínového státu, budovaný v Sýrii Spojeným královstvím a  USA, důkladně zkoumají prominentní práce nezávislé novinářky  Vanessy Beeley. [9] V autentické Syrské domobraně slouží odhadem 80 %¨syrského obyvatelstva uvnitř země, žijícího pod ochranou syrského státu na území nacházejícím se pod kontrolou syrské vlády.

Naopak, Bílé přilby operují výhradně na územích kontrolovaných teroristy z Nusra Front a ISIS, a proto v nich slouží méně než 20 % zbývajícího syrského civilního obyvatelstva, bereme-li do úvahy nepatrné počty cizích žoldáků a militantů, kteří rovněž okupují tato území. Navíc, tito “umírnění” extrémisté mají pod kontrolou území neustále ubývající díky tomu, že syrské ozbrojené složky a jejich spojenci neúprosně dobývají zpět státní území Sýrie a osvobozují ho z klepet terorismu financovaného ze zahraničí. Jelikož teroristické frakce jsou vytláčeny z osvobozených území, jako je východní Aleppo, zřetelně vidíme, že Bílé přilby ustupují spolu s nimi.

Důkazy, že Bílé přilby jsou ve spojení s různými teroristickými frakcemi, jsou rozsáhlým způsobem dokumetovány, Existují zprávy o jednom z nejprominentnějších předáků Bílých přileb, Mustafovi al Hadž Yussefovi, v Khan Sheikhoun, provincie Idlib, kam uprchli mnozí teroristé z východního Aleppa a jejich domobrana. [11] Tyto zprávy uvádějí podrobnosti ohledně příslušnosti k různým extrémistickým frakcím, jako je Ahrar Al Šám, které jsou odpovědné za mnohé etnické čistky po celé Sýrii. Yussef během voleb v roce 2014 otevřeně volal po bombardování civilistů v Damašku. Obhajoval loupeže, drancování a sektářské tresty, a za určitých okolností i vraždy. Představíte-li si, že by Červený kříž oficiálně volal po takových represáliích, pochopíte, jak mimořádné je chování této “neutrální, apolitické a nestranné”, údajně humanitární neziskovky, oceněné Oscarem.

Yusefovy vazby a chování nejsou výjimkou. Většina příslušníků Bílých přileb předvádí stejnou ideologickou loajalitu k extrémistickým ozbrojeným seskupením v Sýrii.

Morbidní divadlo OSN

Závěrečnou scénou tohoto “dramatu” bylo zasedání Rady bezpečnosti OSN, konané za zavřenými dveřmi, kde ústředním trhákem bylo předvádění videa Bílých přileb bývalou velvyslankyní USA při OSN, , Samanthou Power.

Jak lze předpokládat, šokující scény mrtvých dětských tělíček drsně manipulovaných a “aranžovaných”, v kombinaci s teatrálními a naprosto neúčinnými pokusy o “záchranu života” – jak je předvedl film Bílých přileb, emotivně zapůsobily na rozhodující činitele  OSN. Podle slov Samanthy Power:

Neviděla jsem v sále nikoho, komu by se do očí netlačily slzy. Jestli tam bylo jediné suché oko, já jsem ho neviděla [12]

Naneštěstí, představitelé OSN byli tak rozptýleni morbidním představením, kterého byli svědky, že je nenapadlo požádat o překlad různých povelů, které si ve filmu vyměňovali “zdravotníci”. Elementární součástí jakéhokoliv procesu vyšetřování musí  být objasnění kontextu, zejména jestliže výsledky mají potenciál vyvolat děsivou eskalaci konfliktu mezi USA a Ruskem na syrské půdě.

SWEDHR si našli čas a nechali si přeložit dialogy ve filmu Bílých přileb. V čase 1:16 lékař oblečený ve světle zeleném overalu a v šedočerném svetru říká:

Zasuň tam fotku  (měl na mysli do filmu nebo do rámu). Matka musí být na spodku a děti na ní, jo? Dávej pozor, aby matka byla na spodku.”

Kdyby video bylo opatřeno titulky, představitelé OSN by se třeba mohli zeptat na toto otevřené inscenování případu, které, jak lze předpokládat bylo chaotické, drásavé a stresující. Třeba by shledali podivným, když uprostřed útoku “chemickými zbraněmi” jeden ze zdravotníků se během úsilí o záchranu životů tří syrských dětí stará o to, jak mají být pro kameru umístěna jejich těla.

Cíl: Bezletová zóna

Ke sledování reportáže Bílých přileb v Radě bezpečnosti OSN došlo paralelně se všeobecným voláním NATO a státu u Perského zálivu, který financuje “umírněné rebely” a teroristická seskupení, po zřízení bezletové zóny. Tato mezinárodní kampaň za bezletovou zónu dostala spád okamžikem, kdy Rada bezpečnosti OSN slzela nad videem Bílých přileb o údajném útoku chlorem v Sarminu, Kampaň byla dokonce podpořena švédskými médii. [13]

V pozdější zprávě stanice Channel 4 o údajných útocích plynným chlorem v Sarminu, během níž byl vysílán zkrácený, vymiškovaný segment videa Bílých přileb, Samantha Power prohlásila:

“Tento dokument, který jsme pořídili, se v určitém okamžiku použije u soudu, a pachatelé tohoto zločinu to musí mít na mysli” [14]

Kromě volání po bezletové zóně a analogických ´ bezpečných zónách´ by se nemělo přehlédnout, že všechna pochybná a nikoho nezastupující média reportující vycházejíce z Bílých přileb ospravedlňují pokračující program paralyzujících akcí USA proti Sýrii. Podle zprávy uniklé v roce 2016 z OSN [15], ekonomické sankce USA a EU proti Sýrii způsobily ‘velké utrpení mezi obyčejnými Syřany a zabránily poskytování základní humanitární pomoci.

Závěr

Představitelé OSN byli pohnuti k slzám představením které jim předvedly Bílé přilby. Přiměřená odezva na morbidní představení Bílých přileb, které bylo špatně pochopené, propaganda zneužila děti, jako válečné rekvizity, což nevyhnutně zabije další děti, by měla kvalifikovat Bílé přilby pro soudní proces a obvinit jejich sponzory u Evropského soudu pro lidská práva.

Pokud jde o válečné jestřáby a vyhrožování Samanthy Power, papouškované jejími loutkovými lidskoprávními organizacemi, kontrolovanými západními korporátními elitami, bych rád připomněl, že válka v Sýrii začala tehdy, když USA a země NATO, v nesvaté alianci s diktaturami kolem Perského zálivu, financovaly, školily a vyzbrojovaly “umírněné” extrémistické síly, které od té doby pronikaly do syrského státu a terorizovaly jeho lid, který neochvějně stál při své zvolené vládě, proti přívalu propagandy za změnu režimu a za zprostředkovanou vojenskou intervenci.

Při posledním soudu, při němž mezinárodní soud pro válečné zločiny bude soudit nemorální válečné štváče, kteří budou všemi slušnými lidmi tohoto světa odsouzeni za odporné zločiny proti lidskosti.

Poděkování

Autor by rád poděkoval nezávislé novinářce Vanesse Beeley za neocenitelnou zpětnou vazbu.

Prameny a poznámky.

[1] K nominaci navržené Academy of Motion Picture Arts and Sciences došlo 27.ledna 2017. Rozhodnutí o udělení ceny padlo 26. února. Zpráva Human Rights Watch (HRW) podporující nedokázaná obvinění Bílých přileb vůči syrské vládě byla publikována 13. února 2017, právě uprostřed období mezi nominací a udělením Oscara filmu Bílých přileb.

[2] M Ferrada de Noli, “PročŠvédsko uděluje “Alternativní Nobelovu cenu” syrským Bílým přilbám?” The Indicter Magazine, 25. listopadu  2016.

[3] “Sýrie: Koordinované chemické útoky v Aleppu“. HRW, 13. února 2017.

[4] “Sýrie: Chemikálie použity při útocích v provincii Idlib ”. HRW, 13. dubna 2015.

[5] “ الدفاع المدني ادلب_سرمين:محاولة لأنقاذ الأطفال بعد اصابتهم بالغاز الكيماوي 26_3_2015”. Video zavěšené dne 16. března 2015 na YouTube uživatelem  الدفاع المدني السوري في محافظة ادلب [“Syrská domobrana, Idlib”].

[6] Leith (nebo Laith) Fares se opakovaně vyskytuje v arabských i západních zprávách a poskytuje stanoviska – z různých míst v Sýrii  – navštěvujíc západní novináře. Např. ve zprávě Human Rights Watch Fares uvádí, že byl svědkem údajné události v Sarminu, v Arab News se uvádí, že Leith Fares je “záchranář v Ariha”, a že “(Fares) řekl pro AFP, že jeho tým vytáhl ze sutin nejméně 20 raněných.”

‘Laith Fares’ rovněž uveřejňuje na You Tube videa s antisyrskou propagandou a ve prospěch politických stanovisek Bílých přileb. [5]

Počet videí na YouTube účtu ´Laith Fares’ dosáhl 204 položek.

[7] Emailová komunikace Dr. Leifa Elinderaautorovi, 4.března 2017.

[8] Emailová komunikace Dr. Leny Oskeautorovi, 4.března 2017.

[9] Vanessa Beeley, “SKUTEČNÁ Syrská domobrana odhaluje ‘Bílé přilby’ jako podvodníky napojené na teroristy“. 21st Century Wire, 23. září 2016.

[10] Vanessa Beeley, ” Syrské Bílé přilby ruku v ruce s Al Kájda”. YouTube, zveřejněné 22.ledna 2017.

[11] Vanessa Beeley, ” ‘Napojení prezidenta Raed Saleha na teroristy prostřednictvím vedení Bílých přileb “. 21st Century Wire, 10. prosince 2016.

[12] Nick Logan, “Úředníci OSN v slzách, když se dívají na video o údajném útoku chlorem v Sýrii”. Global News, 17.dubna 2017. (?, pozn, překl.)

[13] Sledujte video “Švédské elity podporují bezletovou válku s Ruskem v Sýrii, prosazovanou H. Clinton”. The Indicter Channel, YouTube, zveřejněno 22.listopadu 2016.

[14] Citováno z ”Slzy OSN nad videem o útoku chlorem v Sýrii”. Channel 4 News. Video zveřejněno na YouTube17.dubna 2015.

[15] Patrick Cockburn, Sankce USA a EU ruinují životy obyčejných Syřanů, ale Bašár al-Asad zůstává při moci, The Independent (UK), říjen 2016.

__

Autor:

Profesor Dr. Med. Marcello Ferrada de Noli, dříve u Karoilinska Institute a bývalý výzkumný pracovník Harvard Medical School, je zakladatelem a předsedou Švédských profesorů a lékařů za lidská práva a šéfredaktoremThe Indicter. Rovněž je vydavatelem The Professors’ Blog, a výkonným šéfem Libertarian Books – Sweden. Autor of “Švédsko kontra  Assange – Otázky lidských práv.” Kromě výzkumných prací publikuje ve vědeckých časopisech, jeho úvodníky vycházejí v periodikách Dagens Nyheter (DN), Svenska Dagbladet (Svd), Aftonbladet, Västerbotten Kuriren, Dagens Medicin,  Läkartidningen a v dalších švédských médiích. Poskytl rovněž exkluzivní interview pro DN, Expressen, SvD a Aftonbladet, a švédským televizním kanálům (Svt 2, TV4, TV5), jakož i mezinárodním televizím a médiům (např. norským, Italy TG, kubánským, čilským, DW, Sputnik, RT, Pravda, a pod.).

Dosažitelný je na email u editors@theindicter.comchair@swedhr.org

Sledujte profesora na Twitteruna @Professorsblogg

6. březen 2017

Zdroj: http://theindicter.com/swedish-doctors-for-human-rights-white-helmets-video-macabre-manipulation-of-dead-children-and-staged-chemical-weapons-attack-to-justify-a-no-fly-zone-in-syria/

loading…

Není zde článek celý?