Turecká televize si zažertovala o plánované schůzce Putina, Erdogana a Asada

Pořad Jiný pohled na svět, který v sobotu vysílala turecká televizní stanice Telel, byl přerušen mimořádnou zprávou o tom, že prezidenti RF, Turecka a Sýrie Vladimír Putin, Tayyip Erdogan a Bašár Asad uspořádají příští týden schůzku v Moskvě, jak ale vyšlo najevo, byl to apríl.

Moderátor pořadu, populární turecký novinář Hakan Akai přerušil interview s jedním z hostů pořadu, aby přečetl „prohlášení“ Vladimira Putina, které údajně rozšířila ruská agentura RIA Novosti. Hovořilo se v něm o tom, že díky normalizaci rusko-tureckých vztahů byla uzavřena dohoda o uspořádání schůzky tří prezidentů příští týden. Ruský prezident rovněž údajně oznámil, že Rusko rovněž podpoří Turecko a bude žádat o jeho přijetí do Šanghajské organizace spolupráce.

V závěru pořadu moderátor prohlásil, že se jedná o aprílový žert.

Analytický pořad Jiný pohled na svět, který je věnován Rusku a rusko-tureckým vztahům, se vysílá od ledna letošního roku každou sobotu. Hakan Akai absolvoval v roce 1987 fakultu žurnalistiky na Leningradské státní univerzitě a celých 20 let byl dopisovatelem a zpravodajem, zástupcem různých tureckých televizních stanic a novin v Moskvě. V roce 2004 založil Rusko-turecké výzkumné středisko a ruský prezident ho za to vyznamenal medailí A.S. Puškina. Vydal několik knih o Rusku a Turecku a o dvoustranných vztazích. Knihy vyšly v turečtině a ruštině.

Není zde článek celý?