U Rostova pohraniční stráž vypálila na pašeráka z Ukrajiny

Pracovníci pohraniční stráže během sledování se střelbou zadrželi pašeráka, který z Ukrajiny do Ruska převážel sedm tisíc krabiček cigaret, oznámili RIA Novosti v Pohraničním oddělení FSB Rostovské oblasti.

„Okolo poledne pohraniční hlídka zachytila překročení státní hranice z Ukrajiny do Ruska mimo přechod automobilem BAZ 2123 Niva bez státních poznávacích značek,“ vysvětlil úřad.

Řidič nereagoval na výzvy k zastavení a pokusil se skrýt na území Ruska. Přitom podle tvrzení pohraničníků nebezpečně manévroval a ohrožoval život a zdraví ostatních.

„Pohraniční stráž v souladu se zákonem RF O státní hranici RF byla vynucena použít zbraň,“ oznámilo oddělení FSB regionu. Narušitel byl zadržen na jihu vesnice Verchňaja Kovalevka (Rusko) tři kilometry od státní hranice. Ukázalo se, že je to občan Ruska.

Narušitel utrpěl zranění levé nohy a ruky. Pohraniční jednotka mu poskytla první pomoc. Nyní je v městské nemocnici a jeho život není ohrožen.

Při prohledání auta bylo objeveno 14 krabic (sedm tisíc krabiček) tabákových výrobků. Hodnota zboží je podle předběžných odhadů asi 350 tisíc rublů. Ve věci pašování přes státní hranici probíhá vyšetřování podle článku 200.2 Trestního zákoníku (pašování alkoholové produkce nebo tabákových výrobků).

Není zde článek celý?