Ukrajinské MZV rozhodlo utajit dokumenty o ruském odsouzení Jaceňuka v nepřítomnosti

Ukrajinské ministerstvo zahraničí rozhodlo utajit dokumenty týkající se odsouzení bývalého ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka v nepřítomnosti ruským soudem. Oznámila to informační agentura Ukrainski novini s odkazem na ukrajinské MZV.

Dříve soud v Jessentuki uvěznil v nepřítomnosti bývalého premiéra Ukrajiny Arsenije Jaceňuka obviněného z lupičství. Soud vůči Jaceňukovi v jeho nepřítomnosti rozhodl o uvěznění v souvislosti s tím, že se 21. února ocitl na seznamu mezinárodně hledaných osob. Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti považuje toto rozhodnutí za nezákonné a ministerstvo zahraničí již vyjádřilo svůj protest.

Podle agentury na ukrajinském MZV zařadili kopii dopisu jessentukiského okresního soudu Stavropolského kraje s Jaceňukovým případem mezi „informace s omezeným přístupem.“

„Kopii dokumentů, jež jsou uvedeny v žádosti, nelze poskytnout,“ stojí v odpovědi MZV na žádost agentury Ukrainski novini.

Omezení přístupu k této informaci úředníci vysvětili s možným nanesením „podstatné újmy“ zájmům národní bezpečnosti a teritoriální integrity.

Není zde článek celý?