V Kremlu vyvrátili zprávy o pokusech integrace DLR a LLR do Ruska

Moskva se nesnaží integrovat neuznanou Doněckou a Luhanskou lidovou republiku do Ruska. Publikace o podobném plánu Kremlu jsou naivní a primitivní, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Už otázka samotná je absurdní. Po mnoho let už jak prezident (Vladimir) Putin, tak i ruští představitelé na nejrůznějších úrovních hovoří o tom, že Moskva se nesnaží integrovat neuznané republiky Donbasu — DLR a LLR — do Ruska. Podobné publikace jsou tudíž jen nějakými naivními a dostatečně primitivními zprávami,“ řekl Peskov, když komentoval publikaci o tom, že Kreml má údajně plán integrace Donbasu do Ruska, který předpokládá oddělení DLR a LLR od Ukrajiny.

Když Peskov odpovídal na otázku o tom, jestli má Kreml vůbec nějaký plán, prohlásil: „Plán máme jeden — dosáhnout splnění minských dohod, všemožně napomáhat spolu s našimi partnery z normandské čtyřky tomu, aby Kyjev sám dokázal najít východisko z těch následků, které vyvolala občanská válka a silový převrat, k němuž došlo před třemi lety“.

Peskov rovněž prohlásil, že otázka DLR a LLR je vnitřním ukrajinským problémem.

Není zde článek celý?