V Moskvě informovali o zhoršení situace v Sýrii po raketovém útoku USA

Vojensko-politická situace v Sýrii se prudce zhoršila po raketovém útoku USA, řekla oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„Vojensko-politická situace v této zemi se prudce zhoršila následkem útoku ze strany USA v noci na 7.dubna na letiště Šajrát, kde, jak víte, se nacházejí vojenská letadla syrských vzdušných sil“, řekla ve středu na briefingu.

Zacharovová připomněla, že RF událost podrobně zhodnotila a odpověděla pozastavením platnosti rusko-amerického memoranda o předcházení incidentů při letech letadel v průběhu operací v Sýrii.

„Ozbrojené akce Washingtonu — to je vážná výzva nejen pro oblastní, ale i mezinárodní bezpečnost. Bohužel protiruské síly na Západě se nezastavují ve své snaze poškodit pozitivní zahájení cesty k urovnání“, dodala.

V noci na 7. dubna OS USA na prezidentův rozkaz provedly útok raketami s plochou dráhou letu z lodí na letiště Šajrát v syrské provincii Homs a bez důkazů tvrdily, že z něho byl veden chemický útok 4. dubna v provincii Idlib.

Podle informace Pentagonu bylo vystřeleno celkem 59 raket.

Syrská vláda odmítla obvinění z používání chemických zbraní a připomněla, že byly již dříve zničeny pod dozorem mezinárodních odborníků Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Není zde článek celý?