Vědci zjistili, jak snížit riziko mozkové mrtvice

Vědci z Yaleské univerzity zjistili, že zřeknutí se potravin s vysokým obsahem transmastných kyselin umožňuje snížit riziko mozkové mrtvice a srdečního záchvatu, informuje portál univerzity.

Výzkumníci dospěli k tomuto závěru na základě prozkoumání statistických údajů hospitalizace v státě New York v letech 2002-2013. V případech, že lidé omezili požívání transmastných kyselin, snížil se počet pacientů se srdečním záchvatem a mozkovou mrtvicí o šest procent.

„Vyloučení z jídelníčku transmastných kyselin může značně snížit riziko vzniku mozkové mrtvice a srdečního záchvatu… Zákaz transmastných kyselin na státní úrovni se může stát skutečným vítězstvím pro miliony lidí,“ prohlásil jeden z autorů výzkumu.

Transmastné kyseliny obsažené v chipsech, krekrech, smažených jídlech a pekařských výrobcích jsou považovány za velmi nebezpečné, proto četné zdravotnické organizace, včetně WHO, doporučují naprosté zřeknutí se potravin s tímto obsahem. Americké úřady podnikají pokusy o snížení požívání transmastných kyselin obyvatelstvem.

Není zde článek celý?